Mateusz Adamkiewicz urolog Alfamedica

Urolog – dr n. med. lek. Mateusz Adamkiewicz, jest specjalistą Fellow of European Board of Urology. Szkolenie specjalizacyjne wykonał w Klinice Urologii w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tam również pracuje do dnia dzisiejszego.

W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej brał udział w wielu kursach i stażach w Polsce, jak również zagranicą, gdzie miał okazję doskonalić się z najnowocześniejszych technik operacyjnych.

W pracy największą satysfakcję sprawia mu leczenie mało inwazyjne – laserowe, laparoskopowe i mikrochirurgiczne. Wykonuje między innymi operację laparoskopowego usunięcia guzów nerek, zarówno organooszczędzającą NSS, jak i nefrektomię, laparoskopową radykalną prostatektomię w przypadku złośliwego nowotworu prostaty, laserową enukleację prostaty- HoLEP, mikrochirurgiczną operację żylaków powrózka nasiennego, a także biopsję jąder microTESE.

Prywatnie jest amatorem kolarstwa górskiego i szosowego, zdobył wiele nagród na Mistrzostwach Polski Lekarzy oraz na Światowych Igrzyskach Medycznych MediGames.

Mateusz Adamkiewicz - ZnanyLekarz.pl